Serie D


PlayOff
liverSpareggio Promozione
13/05/201816:00ViboneseObodo K. (rigore), Silvestri L. (rigore), Franchino G. (rigore), Bubas N. (rigore), Arario -. (rigore)5 - 3dcr
TroinaFricano G. (rigore), Tuninetti R. (rigore), Vazquez F. (rigore)
liverFinali
20/05/201816:00Giulio CardoneComoGentile F., Buono D., Gabrielloni A.3 - 2dts
ChieriAnelli C. (autogoal), Piraccini L.
20/05/201816:00Pergolettese1 - 0
Darfo Boario
26/05/201816:00Campodarsego3 - 4
Arzignano Valchiampo
27/05/201816:00Imolese1 - 0
Forlì
20/05/201816:00Unione Sanremo0 - 2
Ponsacco
20/05/201816:00Matelica2 - 0
Pineto
20/05/201816:00Albalonga3 - 1
Trastevere
20/05/201816:00CaveseFavasuli F., Fella G., Fabbro A.3 - 1
TarantoD'agostino S. (rigore)
27/05/201816:00Ercolanese0 - 3
Igea Virtus BarcellonaFerrante F., Kosovan T., Kosovan T.
liverSemifinali
13/05/201816:00ComoGentile F.1 - 0
Pro Sesto
16/05/201816:00CaronneseCorno F., Villanova M.2 - 4
ChieriFoglia M., D'iglio G. (rigore), Gasparri M., Piraccini L.
13/05/201816:00RezzatoBertazzoli A., Sodinha F.2 - 3
Darfo BoarioLucenti M., Spampatti C., Zanardini F.
13/05/201816:00Ponte San Pietro IsolaPerego D.1 - 2dts
PergoletteseMorello M., Ferrario C. (rigore)
13/05/201816:00Campodarsego2 - 2dts
Adriese
13/05/201816:00Arzignano Valchiampo5 - 2
Mantova
20/05/201816:00Imolese2 - 2
Sangiovannese
13/05/201817:00Forlì0 - 0dts
Fiorenzuola
13/05/201816:00Unione Sanremo1 - 0
Viareggio
13/05/201816:00Ponsacco3 - 2
Real Forte Querceta
13/05/201816:00Matelica3 - 0
L'Aquila
13/05/201816:00Avezzano0 - 2
Pineto
13/05/201816:00Albalonga2 - 1
Latina
13/05/201816:00Sff Atletico1 - 3
Trastevere
13/05/201816:00CaveseFella G.1 - 0
Audace Cerignola
13/05/201816:00Team Altamura0 - 2
TarantoMarsili M., Marsili M.
20/05/201816:00TroinaFerrante F. (autogoal)1 - 3
Igea Virtus BarcellonaKosovan T., Kosovan T., Kacorri L.
13/05/201816:00Nocerina0 - 1
ErcolaneseEl Ouazni B.
PlayOut
liverFinali
13/05/201816:00OltrepoVogheraBettoni S., Coccu R.2 - 0
Varese
20/05/201817:00Casale1 - 1dts
Varesina
20/05/201816:00Lumezzane2 - 3
Ciserano
20/05/201816:00Castelvetro0 - 2
Mezzolara
20/05/201816:00Rignanese0 - 2
Scandicci
20/05/201816:00Virtus San Nicolò Teramo2 - 1
Jesina
20/05/201816:00Lanusei2 - 0
Nuorese
20/05/201816:00Luigi LangellottiTurrisRoghi S., Guarracino F.2 - 0
Aversa Normanna
19/05/201816:00Ignazio SilvestriAlto Tavoliere San SeveroFormuso L.1 - 2
FratteseArciello L., Signorelli G.
20/05/201816:00Luciano MazzonePalmeseVitale M., Trentinella P.3 - 0
Ebolitana
Playoff Playout - Novara